فضای داخلی

اتاقهای مهمانان

اتاق عاروسو

بزرگترین اتاق اقامتگاه كه مورد علاقه خانواده های پرجمعیت و همچنین تورهای گروهی است. “عاروسو” برگرفته از عروسكهای دست سازی است كه مادران قدیم برای فرزندان خود درست می كردند و گاهی كودكان، خود نیز هنر ساخت عروسك را یاد می گرفتند و برای خود “عاروسو” ای خلق می كردند . این اتاق حدود 20 متر مربع است و ظرفیت آن حداكثر 10 نفر برای خواب است. اتاق تخت خواب ندارد و رختخواب به صورت لحاف، تشك، بالش و ملحفه تمیز است. دیوار اتاق كاهگلی، تزئینات سنتی و سقف آن گنبدی است. سرمایش اتاق کولر آبی و گرمایش بخاری گازسوز است.

اتاق اكبر و رباب

اكبر و رباب صاحبان اصلی اتاقهای قدیمی اقامتگاه بوده اند كه در همین مزرعه به كشاورزی می پرداختند و از درآمد آن مخارج زندگی 6 فرزند خود را فراهم می كردند. ظرفیت اتاق، حداكثر 6 نفر برای خواب است. دیوار آن گچ سفید و تزئینات سنتی است. اتاق تخت خواب ندارد و رختخواب به صورت لحاف، تشك، بالش و ملحفه تمیز است. سرمایش اتاق کولر آبی و گرمایش بخاری گازسوز است.

اتاق بته زری

بته زری برگرفته از نام یكی از طرح های قالیچه سنتی شهربابك به نام طرح “بته زری” است. اتاق 2 نفره با حداكثر ظرفیت 3 نفر است كه دیوار آن كاهگلی، تزئینات سنتی، سقف گنبدی و یك دار قالیچه سنتی شهربابكی هم در آن به پاست. اتاق تخت خواب ندارد و رختخواب به صورت لحاف، تشك، بالش و ملحفه تمیز است. سرمایش اتاق کولر آبی و گرمایش بخاری گازسوز است.

چایخونه سنتی و صنایع دستی آلاله

خوشبوترین و خاطره انگیزترین اتاق اقامتگاه همین اتاق است چراكه بوی آلاله كه یكی از معطر ترین گیاهان دارویی منطقه است تمام اتاق را عطرآگین كرده است و فضای كاملا سنتی ما را می برد به سالها پیش كه اعضای خانواده دور اجاق آتشی گرد می آمدند و شب ها سرگرمی آنها شنیدین پند و اندرز و قصه های بزرگترها بوده است نه فضای خصوصی محدود افراد كه الان همه جا حاكم است. ما برای اینكه تمام مهمانان اتاق ها بتوانند این فضا را تجربه كنند، این اتاق را برای اقامت مهمان در نظر نگرفتیم بلكه چای و اگر تعداد مهمانان كم باشدگاهی صبحانه را اینجا برای مهمان سرو می كنیم. صنایع دستی و سوغات محلی هم در این اتاق فراهم شده تا اگر چشم و دل مهمان های عزیز،كار دست زنان محلی منطقه شهربابك یا خوراكی های محلی را پسندید، ره آوردی برایشان فراهم كرده باشیم.

آشپزخونه دیدون

دیدون نام اجاق های وسط اتاقهای میمند باستان است. آشپزخانه اقامتگاه، كوچك و جمع و جور است كه برای پخت و پز غذا توسط میزبان و مهیا كردن صبحانه مهمانان در نظر گرفته شده است.

پاركینگ

از آنجا كه اقامتگاه خانه باغی روستایی است فضای خاص برای پاركینگ در نظر گرفته نشده است اما امكان پارك خوردو تا سقف 6 خودرو در حیاط وجود دارد.

سكوهای استراحت

در اقامتگاه دو سكوی بزرگ و یك آلاچیق سنتی (كپر) وجود دارد كه اگر مهمانان در فصول گرم، تمایل به خواب در پشه بند در هوای آزاد را داشته باشند امكانش فراهم شده است. همچنین عصرها برای دور هم نشینی فضای مناسبی است.